KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO FOTOGRAFA NA SESJE NOWORODKOWĄ, A KIEDY NA DZIECIĘCĄ?

Sesja noworodkowa

 

Najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej to 5-14 dzień życia dziecka. Takie maleństwo najczęściej przesypia większość sesji i bez problemu układa się w pozycjach zapamiętanych jeszcze z życia płodowego.

 

Wielu rodziców zgłasza się do fotografa, gdy dziecko ma np. 4 czy 8 tygodni. Niestety, jest to zdecydowanie za późny moment na sesję noworodkową, a jednocześnie zbyt wczesny na sesję niemowlęcą. W tym wieku bardzo trudno jest wykonać śpiące ujęcia dziecka. Niemowlak natychmiast wyczuwa każdą zmianę otoczenia, zaczyna zauważać nowe twarze, a także od razu reaguje na bodźce, wybudzając się i prostując rączki i nóżki.

Sesja niemowlęca

 

Dobrym momentem na wykonanie sesji niemowlęcej jest natomiast wiek, w którym dziecko leży chętnie na brzuszku, trzymając już sztywno główkę albo też samodzielnie siada, czyli około 5-9 miesiąc życia.

 

Dzieci uśmiechają się w bardziej świadomy sposób, mają żywszą mimikę twarzy, bawią się swoimi rączkami i zaczynają z radością uczestniczyć w zabawie z rodzicami. Kolejnym świetnym czasem na sesję jest 11-14 miesiąc życia dziecka, kiedy to mamy szansę sfotografować uroczo raczkującego malca albo jego pierwsze kroki. W odróżnieniu od sesji noworodkowych sesje niemowlaków po 5 miesiąca życia trwają najczęściej krótko, ok. 60-90 minut. To wystarczający czas, by uchwycić aktywnego malucha, a jednocześnie za bardzo go nie zmęczyć.